Profesyonel sinek ilaçlama hizmeti

Sinekler, kolera, sıtma, verem, cilt hastalıkları, dizanteri gibi hastalıklara sebep olmaktadır.

Sinekler çok hızlı üreyip çoğalan bir haşere türüdür. Açıkta bırakılan besinlerden, hayvan leşlerinden, çöplüklerden, lağım sularından vs. beslenirler. Sinekler beslendiği yerlere yumurtalarını bırakırlar. Bir bırakmada 200’e yakın yumurta bırakan sinekler, aynı gün içinde larvalaşıp en çok bir hafta içinde uçan sinekler haline gelebilmektedirler. Bu da gösteriyor ki sinekler, kısa sürede çoğalıp çevreyi kirleterek, insan sağlığını tehdit eden mikroplar yaymakta ve sonuçta gıda zehirlenmeleri, kolera, sıtma, verem, cilt hastalıkları, dizanteri gibi hastalıklara sebep olmaktadırlar.  

Sineklerle mücadele etmek, onları kontrol altına almak çok zordur. Sineklerle kimyasal ve biyolojik mücadeleyi başlatmadan önce ürediği yerler mutlaka tespit edilmeli, sineklerin beslendiği bu kaynaklar, olanaklar ölçüsünde kurutulmalıdır.

Uçan haşereler grubuna giren sineklerle mücadele; Larva ve Uçkun mücadelesi olarak ikiye ayrılır. Larva mücadelesi, en geç yumurtlamanın olduğu ilk bir hafta içinde yapılır. Uçkun mücadelesi, sineklerin uçmaya başlamasıyla başlar ve üç ayrı yöntem kullanılır. Bunlar; sıcak sisleme, soğuk sisleme ve boyama yöntemleridir.

Ankara ve komşu illerinde haşere, kemirgen vb. zararlılara karşı ilaçlama mücadelesi veren T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı ruhsat sahibi ilaçlama firmamız; GEZGİN İLAÇLAMA LTD ŞTİ olarak diyoruz ki;

Bölgemizde sinekle mücadele mart ayı itibarıyla başlar. Mart-nisan aylarında başlatılan mücadele LARVA mücadelesidir ve önemsenmesi gereken bir mücadele şeklidir. Nisan ayı sonrasında uçmaya başlayan sineklerle mücadele gerek larva gerekse uçkun sinek mücadelesi adı altında eylül ayına kadar devam eder. Uçmaya başlayan sineklere karşı en çok kullanılan ilaçlama yöntemi, soğuk sisleme denilen ULV yöntemidir. İlaçlama, zararlıların özellikle karasineklerin uçuş aktivitesinin en yüksek olduğu sabah erken veya akşam geç saatlerde, rüzgarsız havada yapılmalıdır.Bize ulaşmak isterseniz mail adresimiz(www.gezginilaclama.com.tr.)’dir.

Shopping Cart (0 items)