Mobil: +90.532 411 71 63   E-posta: info@gezginilaclama.com.tr
loblu örümcek

Pek çok örümcek çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında en yaygını  halk arasında loblu örümcek (Argiope Lobata) olarak bilinenidir. Erkekleri oldukça küçük (6 mm) dişileri ise 25 mm büyüklüktedir.

Gümüş rengindeki karnı (opisthosoma) siyah ve beyaz lekelerle donatılmış olup kenarlarında derin oluklar ve ayırt edici loblar taşır. Cinsin diğer türleri gibi bu da zikzak biçimli  (ağ süslemesi) oluşturur.

Diğer bazı örümcek türleri  gibi zehirleri bulabilir Zehirlerinin insanlar üzerinde etkisi net olarak bilinmemekle birlikte alerjik reaksiyonu olanlar için tedbir önemlidir

örümceklerKırmızı Siyah Benekli Örümcek (ERESİDAE)

Türkiyede görülen birkaç türü bulunmaktadır Ankara ve çevresinde son yıllarda görülmeye başlanmıştır. Diğer örümcek türleri gibi bu da morfolojik ve ekolojik açıdan oldukça muhafazakâr bir türdür[1].  Erkekler, uğur böceği desenli karnı (opisthosoma ya da abdomen) olduğundan çekicidir. Dişiler ise tekdüze siyah bir görünüme sahiptir. Dişi 10–16 mm, erkek ise 6–9 mm uzunluğundadır.

Ana besin kaynağını kırkayak ve böcekler oluşturur. Yeraltında boru yuvalarda yaşar. Üstte yuva girişi çok daha geniş kribellum ipeğiyle kaplıdır. Erginleşmiş erkeklere eylül başlarında rastlanır ve gelecek yılın mayıs-haziran aylarında görülürler

[1] (https://tr.wikipedia.org/wiki/Eresus_sandaliatus)

Örümceklerle mücadele, diğer haşerelerle yapılan mücadeleden farklıdır. Bu nedenle örümceklerle mücadelenin kesinlikle uzman bir ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır.
Kullanılan ilaçların Dünya Sağlık Örgütü onaylı, T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ilaçlardan 2.ve 3. Generasyon Antikogülant Rodentisitler olması gereklidir.

Gezgin İlaçlama, uzman ve deneyimli ekibiyle, doğru ilaçlama yöntemleri ve doğru ilaçları kullanarak fare ilaçlamasında etkin mücadele vermektedir. Günün her saatinde kaliteli hizmet alabilmek için arayınız.

Gezgin İlaçlama - Telefon: (312) 397 80 60 - Mobil: 0532 411 71 63