Mobil: +90.532 411 71 63   E-posta: info@gezginilaclama.com.tr

Güveler, gıda bakliyat, un,  odun, kumaş ve yün gibi şeylereden beslenen herbiri farklı türden böceklerdir. İlk dönemleri yumurta devamında kurtçuklara(larva)dönüşüp pupa evresinden sonra ergin kelebek güve olurlar. Güve denince birçok türü olan güveler anlaşılır un güvesi, halı güvesı, incir güvesi, vb güveler tırtılları (kurtçukları-larvaları) mağaza ve ambarlarda, evlerde büyük zararlara yol açan küçük kelebeklerdir.

Genel olarak, yetişkin dişi güveler bir seferde yaklaşık 200 yumurta yumurtlarlar. Çoğalmaları çok hızlı şekilde olup sıcaklık, nem, gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Güve mücadelesinde en önemli aşama öncelikle kaynağın tespit edilmesi devamında tür tespiti yapılıp  Örn: Cadra cautella(incir kurdu) veya ephestia kuehniella (un Güvesi) Tinea pellionella(yün kumaş güvesi) gibi tespit doğrultusunda en doğru mücadele yöntemi ve kullanılacak ilacı belirleyerek ilaçlama yapılmasıdır.

Güveler ile mücadele, diğer haşerelerle yapılan mücadeleden farklıdır. Bu nedenle güvelerle mücadele ve güve ilaçlaması kesinlikle uzman bir ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır.  Kullanılan ilaçların Dünya Sağlık Örgütü onaylı, T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ilaçlardan 2.ve 3. Generasyon Antikogülant Rodentisitler olması gereklidir.

Gezgin İlaçlama, uzman ve deneyimli ekibiyle, doğru ilaçlama yöntemleri ve doğru ilaçları kullanarak güve ilaçlamasında etkin mücadele vermektedir. Günün her saatinde kaliteli hizmet alabilmek için arayınız.

Gezgin İlaçlama - Telefon: (312) 397 80 60 - Mobil: 0532 411 71 63