Mobil: +90.532 411 71 63   E-posta: info@gezginilaclama.com.tr
Çiyanlar

Genellikle bina çevrelerinde görülen türleri 5 cm boyundadır. Türlerine göre kahverengi ve turuncu-kahverengi renktedirler.
Rutubetli alanlarda yaşayan yırtıcı (predator) haşerelerdir. Böcek ve örümcekleri geceleri avlayarak beslenirler.
Kırkayakların her vücut segmentinde iki çift ayakları olmasına karşılık, çıyanların bir çift ayakları olması bu iki türün ayırt edilmesini sağlar.
Çok uzun ayaklarıyla tanınan ev çıyanları hariç, nadiren iç mekanlarda görülürler.

Dış alanlarda, toprakla teması olan rutubetli ve korumalı yerlerde yaşarlar. İç alanlarda, süpürgeliklerde, kapı ve pencere aralarında, bodrum ve garaj gibi mekanlarda da duvarlarda yürürken görülürler.
İç alanlara girişlerini önlemek için, binaların dış cephelerindeki çatlak ve deliklerin kapatılması, sarmaşık gibi yoğun bitkilerin binadan uzak tutulması gereklidir. İç mekanlarda çıyanlara karşı verilecek mücadelede Gezgin gibi profesyonel bir firmadan hizmet alınması daha doğrudur.

Çiyan ilaçlama ve çiyanlar ile mücadele, diğer haşerelerle yapılan mücadeleden farklıdır. Bu nedenle çiyanlarla mücadele kesinlikle uzman bir ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır.  Kullanılan ilaçların Dünya Sağlık Örgütü onaylı, T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ilaçlardan 2.ve 3. Generasyon Antikogülant Rodentisitler olması gereklidir.

Gezgin İlaçlama, uzman ve deneyimli ekibiyle, doğru ilaçlama yöntemleri ve doğru ilaçları kullanarak çiyan ilaçlamasında etkin mücadele vermektedir. Günün her saatinde kaliteli hizmet alabilmek için arayınız.

Gezgin İlaçlama - Telefon: (312) 397 80 60 - Mobil: 0532 411 71 63