Mobil: +90.532 411 71 63   E-posta: info@gezginilaclama.com.tr
Çekirge ilaçlama

Kalın, köşeli gövdesi ve zıplamasını sağlayan uzun arka bacaklarıyla çekirgeleri çoğu insan kolaylıkta tanır. Deve çekirgeleri bronz ile kahverengi renklerde olup, gövdesinde büyük bir kambur bulunur. Çok uzun arka ayakları, uzun ince antenleri bulunur. Ortalama 2,5 – 3,5 cm boyundadırlar. Kahverengi, Siyah renktedirler

Çekirgeler genellikle dış alanlarda yaşar ve ürerler. İç alanlara yiyecek, nem ve sığınma amaçlı girerler. Yetişkinleri kuvvetli ışık tarafından çekilir ve uçabilme özellikleriyle, özellikle yaz aylarında camlardan girebilirler. Çatlak ve deliklerden de bina içlerine girerler. Giysilere, özellikle kirli olanlarına beslenme amaçlı zarar verdikleri bilinmektedir. Deve çekirgeleri iç alanlarda genellikle kiler, bodrum gibi yerlerde yaşarlar.

Çekirgelerin doğal yaşam alanları çayır ve ağaçlık alanlardır. Bina yakınlarında, uzun otlar ve sarmaşık türü yoğun bitkilerin arasında, kereste yığınları, taş ve döküntülerin altlarında yaşarlar. Çekirgelerle mücadelenin en iyi yolu bina çevresindeki muhtemel yaşam alanlarının yok edilmesi ve haşereleri cezbeden ampullerin dış alan aydınlatmasında mümkün olduğunca kullanılmamasıdır.

Gezgin ilaçlama koruyucu haşere kontrol hizmetlerinden yararlanarak özellikle yaz dönemine girmeden kemirgen izi araştırıldığının ve gerekli koruyucu önlemlerin önceden alındığını unutmayın. Gezgin İlaçlama, uzman ve deneyimli ekibiyle, doğru ilaçlama yöntemleri ve doğru ilaçları kullanarak çekirge ilaçlaması konusunda etkin mücadelesi vermektedir.

Gezgin ilaçlama merkez ofisi Ankara’da olup Türkiye’nin her yerine hizmet vermektedir. Çözüm odaklı, ekonomik, kalıcı ve sürdürülebilir hizmet anlayışımız ile halk sağlığı alanında zararlılarla mücadele kapsamında marka değeri yüksek olan ithal markalı ve yerli ilaçları kullanmaktayız. Günün her saatinde kaliteli hizmet alabilmek için arayınız.

Gezgin İlaçlama - Telefon: 312 394 8090