Profesyonel hizmet

GEZGİN, TSE ve ISO belgeli hamamböceği, sinek, fare, kemirgen ve haşere ilaçlama

Alo böcek ilaçlama Ankara:

Böcek ve haşereler yaşadığımız çevrenin, barındığımız mekanın istenmeyen canlılarıdır. Nedeni, bulaşıcı hastalıkların oluşmasında ve yayılmasında en önemli etken oldukları içindir. Yanı sıra görüntüleri de insan psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedirler.

Ancak; milyonlarca canlının yaşadığı doğanın dengesini bozacak ve sonuçta; bir canlı türünün doğada sahip olduğu oranı artı ya da eksi yönde etkileyecek girişimlerden de kaçınmak gerekir.

Doğanın dengesini bozacak davranışların başında, insanın canlılara karşı yaptığı yanlış mücadele şekli gelmektedir. Yapılan yanlış ilaçlama mücadelesi çoğu zaman hedef haşere ve böceği yok etmediği gibi ona, o ilaçlara karşı bağışıklık kazandırmakta, diğer zararsız canlı türlerinin de sayılarının azalmasına yol açmaktadır.

Bu duruma sebep olmamak için, haşere ve böcek ile mücadele eden böcek ilaçlama firmalarına önemli görevler düşmektedir. Bunların başında, ilaçlama işi yapan böcek ilaçlama firmalarının yetkilerinin yani ruhsatlarının olması gerekmektedir. T.C.Sağlık Bakanlığı onaylı ruhsat sahibi böcek ilaçlama firmalarının, konusunda yetişmiş, sosyal güvenceleri olan, halk sağlığını koruma bilinci gelişmiş elemanlarının olması gereklidir. Sonuçta, doğanın dengesini korumak hizmet alan ve hizmet veren insanların bilinç düzeyi ile doğru orantılıdır.

Ankara böcek ilaçlama firmalarından; Gezgin ilaçlama ltd. şti. olarak diyoruz ki; Eğer Ankara ya da Ankara’nın komşu illerinde oturuyor ve haşere, böcek veya kemirgen sorunu yaşıyorsanız, lütfen bizi arayın.

 

Kene ilaçlama:

İlkbahar ve yaz aylarında çoğalan keneler genellikle yeşillik ve çalılık alanlarda yaşarlar. Hayvanların ve insanların kanını emerek yaşayan bu haşere türü ile mücadele etmek çok zordur. İnsanları ısırması halinde ölümüne bile neden olabilecekleri için kene ilaçlaması çok önemlidir.

Kenelerin yeşillik alanlardan evlere geçebilmesi özellikle kedi, köpek yanı sıra koyun, keçi, sığır vs. gibi hayvanlar aracılığıyla olabildiği gibi; oralarda oturan ya da yürüyen insanların üzerine atlayarak da insana ait yaşam alanlarına ulaşabilmektedirler. Evlerin kapı, pencere kenarları ve süpürgeliklerinde yaşarlar. Bir dişi kene bir hafta içinde yüzlerce yumurta bırakarak çok hızlı bir şekilde çoğalırlar. Kırmızı ve kahverengi renkte olan keneler yassı ve oval şekillerde olabilirler.

Kene haşeresinin savunma mekanizması, diğer haşere türlerine göre daha kuvvetli olduğundan etkili ilaçlar kullanarak, daha sık ilaçlama yapılması gereklidir. İşte bu yüzden, bir yerde kene görüldüğünde acilen, ilaçlama ruhsatı bulunan uzman bir ekibe ilaçlama yaptırmak gereklidir.

Her tür haşere ve kemirgen mücadelesinde etkin ilaçlama yaparak; kalıcı çözümler üreten Ankara ilaçlama firmalarından Gezgin ilaçlama ltd. Şti ‘ne  www.gezginilaclama.com.tr adresinden ulaşabilir, kene haşeresini tamamen yok edebilirsiniz.

 

İlaçlama Servisi:

İlaçlama şirketleri, halkın sağlığını; haşere, böcek ve kemirgenlere karşı korumak adına görev yapan böcek ilaçlama firmalarıdır. İlaçlama servislerinin, İnsan sağlığını koruma mücadelesinde sorumlulukları çok fazladır. Dünya Sağlık Örgütünün(WHO) yaptığı araştırmada, bulaşıcı hastalıkların %37 oranında haşerelerin, böceklerin ve kemirgenlerin neden olduğu bilgisi, bir ilaçlama şirketinin olabildiğince donanımlı ve sorumluluklarının bilincinde olması gerektiğini ortaya koymaktadır. 

Donanımlı, etkin, kalıcı çözümler üreten bir ilaçlama servisinden söz edebilmemiz için: 

A– T.C. Sağlık Bakanlığı Onaylı ilaçlama ruhsatının olması gerekli ve zorunludur.

B – İlaçlama servislerinin deneyimli olması, çalışanlarının istenen belgelere sahip olmaları gereklidir.

C– Haşere, böcek ve kemirgen mücadelesinde kullandıkları ilaçların kesinlikle WHO(Dünya Sağlık Örgütü), T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı BİYOSİDAL ÜRÜNLER olması gereklidir.    

D– Yeterli ilaçlama ekiplerinin olması, çalışanlarının sosyal güvenlik ve güvenlik problemlerinin olmaması gereklidir.

E– İşbitiminde, ilaçlama yapılan mahalde hangi ilaçların kullanıldığını da gösteren hizmet raporlarını vermeleri gereklidir.

Her geçen gün sayıları artan ilaçlama servislerinin hepsinde, yukarıdaki koşulları sağlayarak ilaçlama mücadelesini verdiklerini düşünmek bilinçli bir tüketici davranışı olmadığı gibi, kendi ekonomik bütçemize verdiğimiz zararın yanı sıra yanlış veya eksik ilaçlama neticesinde yok edilmesini istediğimiz haşere ve böceklerin, kullanılan ilaçlara karşı bağışıklık kazanmasına da sebep olabiliriz. Gezgin İlaçlama Firması olarak, bir ilaçlama firmasında bulunması gereken tüm koşulları yerine getirmiş 10 yıllık deneyimli personeliyle Ankara ve komşu illerinde haşere, böcek ve kemirgen mücadelesinde yıllardır sizlere doğru hizmeti vermekten dolayı huzurluyuz. Bize  www.gezginilaclama.com.tr adreslerinden ulaşabilirsiniz.

 

Ev ilaçlama:

Yaşadığımızın kentin iklim yapısı, sanayileşmenin getirdiği kirlilik, belediyelerin kentleşmeye bakış açısı, verdikleri temizlik hizmetleri vs. gibi nedenler; insanların yaşam kalitesini belirleyici faktörlerin başında gelir. Ne kadar da iyi konutlarda otururlarsa otursunlar; sorunlu bir çevrede yaşayan insanlar, bölgesinin böcek haritasında belirtilen haşere, kemirgen ve böceklerden uzak kalamazlar. Temizlik sorunu olan bir sokağın sakinlerinin evlerinde; hamam böceği, kemirgen veya diğer böcek türlerinin görülmesinde şaşılacak bir durum yoktur.

Çeşitli yollardan evimize gelip yaşamaya başlayan haşere ve kemirgenler uygun yaşam koşullarını buldukları takdirde çok hızlı bir şekilde çoğalarak sağlığımızı tehdit etmeye başlarlar. Evlerin her bölümünde görülen bu canlılar değişik isimlerle tanımlanırlar. Her bir tür için verilmesi gereken mücadele yöntemi ve kullanılan ilaçlar çok farklıdır.

Evlerde haşere, böcek veya kemirgenlerin görülmesinden sonra ne kadar temizlik yapılırsa yapılsın bu canlılardan kurtulmak olanaksızdır. Yapılması gereken; konusunda uzman bir ilaçlama firmasına ulaşıp, evimizde hangi türden bir haşere ya da böcek sorunu yaşıyorsak, onunla mücadeleyi kalıcı bir şekilde vermelerini istemektir. (www.gezginilaclama.com.tr)-( 0312 397 80 60)

 

İşyeri ilaçlama:

Haşere ve kemirgen sorunu olan bir işyerinde üretilen ürün ve hizmetlerden; müşteri memnuniyeti beklemek doğru bir bakış açısı değildir. Zamanla, bu zararlıların vereceği zarar, işyerlerinin geleceğini tehdit etmekte, gerek yapılan idari kontrollerden gerekse müşteri tanıklığı nedeniyle, işyeri imajında olumsuzluklar oluşmaktadır. İşyerlerinin çok küçük bütçeler ayırarak çözebileceği bu sorunun, zamanla büyük sorunlara dönüşmemesi için düzenli olarak işyerlerini ilaçlatmalarında fayda vardır.

İşyerlerinde, işyeri ilaçlaması kadar işyeri sahibi ve çalışanlarının da bilinçlendirilmesi önemlidir. İşyeri sorumlularının; haşere ve kemirgenlerin nerede yoğun olduklarını bilmeleri, bunların işyerlerine giriş noktalarındaki kırık, çatlak ve yarıklarının tamiri gerekiyorsa tamir yaptırmaları gerekebilmektedir. Bu ve buna benzer bilgilenmeler; ancak aranan ilaçlama firmasının deneyimli, konusunda uzman elemanlarının bilgilendirmesi ışığında olacağı için aranan ilaçlama firmasının niteliği çok önemlidir.

Aranan ilaçlama firmasının kesinlikle T.C.Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlama ruhsatına sahip olması gerekli, zorunludur. Ne acıdır ki haşere ve kemirgen ilaçlama sektöründe de diğer hizmet sektörlerinde olduğu gibi, yetkisiz, korsan denilen ilaçlama ekiplerinin varlığından söz edilmektedir. Haşere ve kemirgen mücadelesinde kalıcı çözüme ulaşmak için, doğru ilaçları, doğru ilaçlama yöntemini kullanarak işyeri ilaçlaması yapan ilaçlama firmasına ulaşmak gerekir.       

Gezgin ilaçlama firması olarak yukarda sözünü ettiğimiz konularda en ekonomik şekilde, en kaliteli hizmeti verdiğimiz işyerleri; referanslarımızda görülebilecektir. Bize  www.gezginilaclama.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Shopping Cart (0 items)