Mobil: +90.532 411 71 63   E-posta: info@gezginilaclama.com.tr
 • Ankara'nın ilçelerine ilaçlama hizmetiniz var mı? +

  Ankara'nın tüm semtleri ve merkez ilçelerinde dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmetleri verilmektedir. Yenimahalle , Keçiören, Altındağ, Sincan, Çankaya, Mamak, Kahramankazan, Gölbaşı, Etimesgut, Polatlı, Çayyolu, Beşevler, Kızılay, Batıkent, Demetevler, Ostim, Gimat, Ayrıca, Akyurt, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Evren, Güdül, Haymana, Kalecik, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Şereflikoçhisar ilçelerine de aynı kalitede ekonomik, garantili ilaçlama ve dezenfeksiyon hizmeti verilmektedir.
 • Dezenfeksiyon nedir, İlaçlamadan farklı mıdır? +

  İnsanların yaşam alanlarındaki bakteri , virüs ve mantar hastalılarının kontrol altına alınması, yok edilemesi  büyük önem taşımakta olup yaşam alanlarımızdaki bulaşıcı zararlı mikroorganizmalardan korunması arınması için yapılman önemli  bir sağlık uygulamasıdır. Dezenfeksiyon hizmetleri ilaçlama hizmetinden farklı olarak haşere böcek ve zararlılara mücadele etmek için değil , gözle görülmeyen mikrop , virüs , bakteri ve oluşturabileceği salgın hastalıkları yok etmek temizlemek amacı ile uygulanır. Kullanılan dezenfektanlar  sayesinde virüs, bakteri ve mikroplar yaşam alanından yok edilp üremeleri engellenir. Dezenfekte hizmetinin uygulanması gereken salgın hastalıklardan bazıları şunlardır. Koronavirüs Kuş Gribi Domuz Gribi Ebola Tifo Kolera Dizanteri Veba Kuduz Sarılık Sıtma Bu ve benzeri bulaşıcı hastalıkların bulunduğu yerlerde, alan karantinaya alınmalı ve hastalığın yayılmasını önlemek için dezenfeksiyon uygulanması gerekir. Dezenfeksiyon hizmeti bulaşıcı hastalıkların olabileceği, insanların çok girip çıktığı mikropların fazlaca bulunabileceği hastahane, tuvaletler, gıda üretim alanları, camiler, çöplükler, tıbbi atık çöplükleri, hayvan barınakları, mezbahalar, hayvan çiftlikleri gibi yerlerde sık sık uygulanmalıdır.   Read More
 • Dezenfektanlar insan sağlığına zararlımıdır? +

  GEZGİN İLAÇLAMA olarak  kullanılan dezenfektanların tamamı Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylıdır ve ruhsatlıdır. İnsan sağlığına herhangi bir zararlı etkisi bulunmamaktadır.
 • İlaçlama İşlemi Ne zaman Başlıyor? +

  Anlaşma işleminiz sonrasında aynı gün programa alınmakta ve işlemlere başlanmaktadır.
 • İlaçlama sonrasında ortamdan ayrılmamız gerekiyor mu ? +

  Kullanılan ilaca, ilaçlanan haşerenin türüne ve popülasyonuna göre mücadele yöntemlerimiz değişmektedir. Bazı yöntemlerde mekanı terk etmeye gerek yoktur Belirlenen bazı diğer yöntemlerde  6-8 saat kadar ortamı boşaltmak gerekmektedir.
 • İlaçlama İşlemi sonrası temizlik yapılmalı mı? +

  Haşere İlaçlaması yapılan mekanda minimum iki gün boyunca ıslak temizlik yapılmamasını tavsiye etmekteyiz.
 • İlaçlama İşlemi öncesi yapılması gerekenler nedir? +

  Kullanılacak yönteme göre değişmekle birlikte genel olarak ilaçlamaya başlanmadan  önce açıkta içecek ve yiyecek bırakılmaması önerilmektedir.