Tecrübe ile sunduğumuz

Hizmetlerimiz

Dezenfeksiyon Hizmetleri
Jel İlaçlama
Kokulu İlaçlama
Kokusuz İlaçlama

Dezenfeksiyon Hizmeti

ANKARA’DA DEZENFEKSİYON İŞLEMİNDE UZMAN İLAÇLAMA FİRMASI
Dezenfeksiyon Hastalık yapan patojenlerin etkisiz hale getirilmesi işlemidir. Dezenfeksiyon uygulaması, ortamda bulunan patojenlerin yoğunluğuna göre ve ortamın yapısına göre değişiklik gösterir. Dezenfektan işlemi; mahallin görünmeyen mikroplarının yok edilmesi için kullanılır. Dezenfektan işleminin önemi, uygulandığı yüzeyde uzun süreli etkin olarak kalabilmesinin yanı sıra insan sağlığına herhangi bir şekilde zarar vermemesidir.

Dezenfeksiyonda kullanılan maddeleler; mikroorganizmaları öldürebilmeli, hızlı etki etmelidir ve toksin olmamalıdır. Uygulanacağı eşyaya ve çevreye zarar vermemelidir.

Kullanılan Dezenfektanlar:

Hidrojen peroksit kolloidal gümüş, kuanter bileşikler gibi ürünler kullanılmaktadır. Dezenfektan uygulaması mutlaka sağlık bakanlığı onaylı, ruhsatlı firmalar ve biyosidal ürün uygulama sertifikasına sahip personeller tarafından yapılmalıdır.

Sterilizasyon işlemi dezenfeksiyon işleminden farklı olarak herhangi bir alan cisim üzerinde bulunan mikropların tamamen öldürülmesi işlemidir. Sterilizasyon işlemi, gelişen teknolojilerle paralel olarak sterilizasyon yöntemleri de gelişmiştir. Özellikle tıp alanında, cerrahi müdahalelerde önemli rol oynamaktadır.

Haşere ve kemirgen ilaçlamasında verdiği kaliteli, etkin ve güvenilir hizmetlerle Ankara ve komşu illerindeki ilaçlama piyasasında ciddi anlamda söz sahibi olan GEZGİN İLAÇLAMA ÇEVRE SAĞLIĞI HİZMETLERİ dezenfeksiyon uygulamalarında da deneyimli elemanlarıyla hizmet vermektedir.

Jel İlaçlama Hizmeti

JEL İLAÇLAMA
Jel ilaçlamada; ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür diğer böcekler bu ölüden beslenirler.Böylece o böceğin ölüsünü yiyen böceklerde ölür ve zincirleme olarak devam eder.Bu ilaçlama şekli 2000 yılından itibaren ülkemizde kullanılmaya başlandı.
 
Uzun süre etkilidir. Özellikle hamamböcekleri üzerinde oldukça etkili olan bir ilaçlama şeklidir. Çevre ve insan için sağlıklı bir yöntemdir. İnsanların bulunduğu yerlerde ortamı boşaltmadan kolayca yapılan bir yöntem olup ,jel şırıngasıyla haşerelerin çıkabileceği önemli yerlere 0.3 gr ağırlığında jel damlacıklar bırakılır. Haşereler için çekici özellik taşıyan bu damlacıklar, haşereler tarafından sindirilmesiyle haşerelere bir kaç saat içinde ölümcül etki yapar, aynı zamanda o yemi yiyen haşere yuvasına döndüğünde kendisine temas eden diğer haşereleri de bulaşıcı bir hastalık gibi zehirlemiş olur. Bir damla jel 100 tane hamamböceğini öldürebilir.
 
•Jel ilacın rahatsız edici bir kokusu yoktur.
 
•Jel ilaçlama yapılan yerlerde ilaçlama sonrasında temizliğe gerek yoktur.
 
•Jel ilacı yiyen hamamböcekleri hemen ölmezler. Yuvalarına döndükten bir süre sonra ölürler. Ölen hamam böceğini yiyen diğer hamamböcekleri de jel ilaçtan aynı şekilde etkilenerek ölürler.
 
•Jel ilaçlama işlemleri yapılırken kapı ve pencereleri kapatmaya gerek yoktur.
Gezgin, hizmette kaliteyi en üstte düzeyde sunar.

Kokulu İlaçlama Hizmeti

Dezenfeksiyon uygulaması, ortamda bulunan patojenlerin yoğunluğuna göre ve ortamın yapısına göre değişiklik gösterir. Dezenfektan işlemi; mahallin görünmeyen mikroplarının yok edilmesi için kullanılır.

Dezenfektan işleminin önemi, uygulandığı yüzeyde uzun süreli etkin olarak kalabilmesinin yanı sıra insan sağlığına herhangi bir şekilde zarar vermemesidir.

Sıvı şekilde püskürtme yöntemiyle yapılmaktadır. İlaçlamada mekanınız dan ayrılmanıza, mekanınızı kapatmanıza gerek yoktur.

Günün herhangi bir saatinde çalıştığınız zamanda bile yapılabilir sadece ilaçlama esnasında açıkta gıda bulundurulmamalıdır.

Kokusuz İlaçlama Hizmeti

Shopping Cart (0 items)