1. Güvenilir ilaçlama:

            GEZGİN ilaçlama firması olarak; müşteriye karşı güvenilir olmayı, insan sağlığı bakımından güvenilir ilaçlar kullanmayı, temiz ve güvenilir bir çevre dolayısıyla temiz ve güvenilir bir ANKARA için gerekli hatta zorunlu bir davranış olarak görüyoruz.

             Tabi ki Ankara’da güvenilir bir ilaçlama firması olmak için; işin gerektirdiği tüm koşulları sağlamış olmanız gereklidir. Gerek hamamböceği  ilaçlamasında gerek fare ilaçlamasında gerek sinek ilaçlamasında gerekse diğer tüm haşere ilaçlamalarında 24 saat hizmet verebilecek donanımlı ilaçlama servislerinizin olmasının yanı sıra; İlaçlama hizmeti vereceğiniz ev, otel, restaurant, lokanta, fabrika, market, işyeri,eğitim ve sağlık kurumlarında … vb. gibi tüm mekan ilaçlamalarında; İlaçlama servis ekiplerinizin T.C.Sağlık Bakanlığı ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) onaylı ilaçları uygun dozda kullanmaları gereklidir. GEZGİN İLAÇLAMA LTD. ŞTİ. YÖNETİMİ                                             

2. Ankara ilaçlama firmaları:

       Ankara ilaçlama firmalarından Gezgin ilaçlama firması; T.C.Sağlık Bakanlığı onaylı bir Ankara ilaçlama firmasıdır. Ankara ilaçlama firmaları genelde Ankara sınırları içinde hizmet verirken; Gezgin ilaçlama Firması Ankara ili dışında da 10 yıllık tecrübeli, deneyimli elemanlarıyla hizmet veren; bir Ankara ilaçlama firmasıdır. Tecrübe; bir ilaçlama firması için çok önemlidir. Gezgin İlaçlama ltd. şti. Ankara ilaçlama firmaları içinde en tecrübeli ilaçlama firmalarından biridir.

 3. Ankara ilaçlama:

Ankara’da oturuyorsunuz; evinizde böcek; sinek veya fare sorunu var. Eğer, böcek ilaçlama ya da fare ilaçlama firmasına ulaşmak istiyorsanız; internetten Ankara ilaçlama yazarak aramanız yeterli olacaktır. Çünkü Ankara ilaçlama firmaları; Ankara ilaçlama başlığı altında toplanmıştır. Ankara ilaçlama yazarak size uygun bir ilaçlama firması bulamadıysanız; bize  www.gezginilaclama.com.tr mail adresinden ulaşabilirsiniz. Gezgin İlaçlama ltd. şti. İlaçlama konusunda uzman bir Ankara ilaçlama firmasıdır. Misyonu güvene ve kaliteli hizmete dayalı olan Gezgin ilaçlama Firması’na Ankara ilaçlama veya ilaçlama Ankara sayfalarından da ulaşabilirsiniz.

        4. Ankara böcek ilaçlama:

Gezgin ilaçlama ltd. şti. olarak Ankara böcek ilaçlama piyasasında hizmet veren Ankara böcek ilaçlama şirketleri arasında; ilk sıralarda olmaktan dolayı mutluyuz. Böcek ilaçlama çok ciddi bir iştir. Yanlış ilaçlama yöntemleri, kullanılan yanlış ilaçlar ekolojik dengeyi bozabileceği gibi; insan yaşamını da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Ancak ne acıdır ki, bu denli önemli olan böcek ilaçlamanın yanı sıra kemirgen ilaçlamasında da hizmet veren Ankara böcek ilaçlama firmaları arasında T.C.Sağlık Bakanlığı onaylı, ruhsat sahibi olmayan böcek ilaçlama firmaları da, kendilerini Ankara böcek ilaçlama firması olarak tanıtmaktadırlar. İşte bu yüzden, böcek ilaçlama hizmeti alacağınız Ankara böcek ilaçlama firmalarından; T.C.Sağlık Bakanlığı onaylı ruhsatının olup olmadığını ve de kullandığı ilaçların Dünya Sağlık Örgütü’nce onaylanan böcek ilaçlarının olup olmadığı sorulmalıdır. Ruhsatı olmadığı halde, ilaçlama yapmak isteyen Ankara böcek ilaçlama firmalarını 184 Sağlık Bakanlığı hattına ücretsiz olarak bildirmek bir vatandaşlık görevidir.

        5. Hamamböceği ilaçlama:

Hamam böceği vücut direnci çok güçlü olan bir haşeredir.50 derece çevre sıcaklığına dayanan hamam böcekleri -30 derecede de yaşayabilmektedir. Siyah, kızıl ya da kırmızı renkte olan hamam böcekleri 2-2,5 yıl yaşarlar. Kalorifer böceği olarak da bilinen hamam böcekleri yılda 350-400 yumurta bırakabiliyor. Yumurtalarını duvar diplerine ve çatlaklara bırakan hamam böceğinin yumurtaları çok küçük olduğundan görünmezler.

         Hamam böceği ilaçlama işi çok önemlidir. Hamam böcekleri gündüz kuytu yerlerde gizlenip gece ortaya çıkan bir böcek türü olduğundan ilaçlamanın gece yapılmasında fayda vardır. Yapılan ilaçlama da ilaçlar kesinlikle hamam böceği yumurtalarını etkilemediği için,20-24 gün sonra ikinci bir ilaçlamanın yapılması gereklidir. Çünkü hamam böceği yavruları takriben 15 gün sonra yumurtadan çıkarlar. 2000 yılından sonra kullanılmaya başlanan jel ilaçlama yöntemi de hamam böceği ilaçlamasında etkili bir ilaçlama yöntemidir. Jel ilacı yiyen hamam böcekleri yuvalarına dönünce ölürler. Ölü hamam böceğini yiyen diğer hamam böcekleri de jel ilaçtan etkilenerek ölürler.

      Ankara’da ya da komşu illerde haşere ve kemirgenlere karşı 10 yıllık deneyimli uzman kadrosuyla ilaçlama mücadelesi veren T.C.Sağlık Bakanlığı Onaylı Gezgin ilaçlama ltd. şti. olarak hamam böceği sorununuzu kökten çözmeyi taahhüt ederiz.

      6. Böcek ilaçlama:

    Böcek sözcüğü, yürüyen haşereyi tanımlar. Hamam böceği, tahtakurusu, pire, kene, sivrisinek vs. gibi zararlılar bunlardan bazılarıdır. Haşere ya da böcek diye tanımlanan bu canlılar için kullanılan böcek ilaçları ve kullanım dozları da çok farklıdır. Örneğin, hamamböceği için kullanılan ilaçlar bit ya da karınca için kullanılamaz. İlaçlama kavramı çok genel bir anlatımdır. Çünkü onlarca uçkun çeşidi vardır doğal olarak ilaçlar da aynı etkiyi göstermez. Böceklere karşı kullanılan böcek ilaçlarının farklı olmasıyla birlikte uygulanan böcek ilaçlama yöntemleri de farklıdır.

    Böcek ilaçlama işinde kullanılan böcek ilaçlarının kesinlikle Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerinde belirtilen biyosidal ürünler olması gerekli hatta zorunludur. Böcek ilaçlama mücadelesini izinsiz, kontrolsüz girişi yapılan ilaçların yanı sıra tarım ilaçları kullanarak ilaçlama yapan böcek ilaçlama firmalarının, halk sağlığını tehdit ettikleri bir gerçektir.

    7. Haşere ilaçlama Ankara:

Böcek haritasına baktığımızda Ankara’da yaşayan haşerelerin ve kemirgenlerin hangi aylarda yaşadığını görebiliriz. Örneğin şark, alman ya da Amerikan hamamböcekleri yılın tüm aylarında gözükürken, karasinek, örümcek ve sivrisineklerin mart ayı ile eylül ayları arasında pirelerin ise mayıs ayı ile eylül ayı arasında yoğun olarak yaşadıklarını söyleyebiliriz. Bu aylarda yapılacak haşere ilaçlamalarından daha fazla verim alınacağı ortadadır. Haşere ilaçlaması başka bir deyişle haşere ile mücadele işi çok ciddi bir iştir. Öncelikle haşere dediğimiz her tür böceğin beslenme ve çoğalmaya dayalı yaşam seyrini bilmelisiniz ki; onlara uygun haşere ilaçlama yöntemini uygulayabilesiniz. Yanı sıra eğer sorun olan haşere türünün komşu mahallerden geldiği şüphesi varsa bu durum değerlendirilip, gerekiyorsa haşere ilaçlaması yapılan mekâna komşu olan yerlerin de uygun yöntemle böcek ilaçlanması yapılmalıdır ki; yapılan haşere ilaçlamasından en iyi sonuç alınsın.

      8. Dezenfektan:

    Dezenfektan işlemi; mahallin görünmeyen mikroplarının yok edilmesi için kullanılır. Dezenfektan işleminin önemi, uygulandığı yüzeyde uzun süreli etkin olarak kalabilmesinin yanı sıra insan sağlığına herhangi bir şekilde zarar vermemesidir.

    Dezenfeksiyon; patojen mikropların yok edilmesi işlemi olup; sterilizasyon demek değildir. Sterilizasyon, patojen olan ya da olamayan tüm mikroorganizmaların yok edilmesini amaçlar.

     Dezenfektanlar, zehirli kimyasal maddelerdir. Gaz, sıvı, katı ya da kıvamlı sıvı şekillerinde uygulanabilir.

     Haşere ve kemirgen ilaçlamasında verdiği kaliteli, etkin ve güvenilir hizmetlerle Ankara ve komşu illerindeki ilaçlama piyasasında ciddi anlamda söz sahibi olan Gezgin ilaçlama ltd şti, dezenfektan mücadelesinde de 10 yıllık deneyimli elemanlarıyla hizmet vermektedir. Günün her saatinde ulaşıp dezenfektan işlemi yaptırabileceğiniz Gezgin İlaçlama ltd şti.ne. [email protected] mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

    9. Fare ilaçlama:

       Fare ile mücadele, diğer haşerelerle yapılan mücadeleden farklıdır. Halk sağlığı için verilen ilaçlama mücadelesindeki tek omurgalı hayvan farelerdir.            

Fareler yılda 5-6 defa doğururlar ve her doğumda 10’dan fazla yavru yaparlar.

Her doğan fare yavrusu da 2 ay içinde kendi yuvasını yaparak çoğalmaya başlar

      Fareler yaşadığı yere göre isim alırlar ve büyüklükleri farklıdır. Ev faresi, çatı faresi, lağım faresi, tarla faresi vs. gibi isimler alırlar. Büyüklükleri birkaç cm ile kedi büyüklüğünde olabilirler.

      Ev ve işyerlerinde görülen fare ve sıçanlar, sağlığımızı tehdit ederek patojen mikroorganizmaların çevreye yayılmasına sebep olurlar ve kuduz, tifüs, veba, tifo gibi hastalıkların mikroplarını taşırlar. Yanı sıra çok güçlü olan ağız yapısı ve keskin dişleriyle ev ve işyerlerinde bulunan elektrik kablolarını kemirerek güvenlik, iletişim problemlerinin yanı sıra yangınların çıkmasına sebep olurlar.

      Gezgin İlaçlama firması olarak; fare ilaçlamasının önemini belirttikten sonra fare ile mücadelenin kesinlikle uzman bir ilaçlama firması tarafından yapılması gerektiğinin altını çiziyoruz. Kullanılan ilaçların Dünya Sağlık Örgütü onaylı, T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ilaçlardan 2.ve 3. Generasyon Antikogülant Rodentisitler olması gereklidir. Uzman kadrosuyla, doğru ilaçlama yöntemlerini ve doğru ilaçları kullanarak fare ilaçlama mücadelesi veren Gezgin İlaçlama ltd. Şti.nden günün her saatinde kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Newer Post
Shopping Cart (0 items)